fbpx

Wiara

Ziarenko gorczycy

5 miesięcy temu

Wielu z nas zna przypowieść o ziarenku gorczycy. Wiemy, o czym jest i wiemy, jak trzeba postępować. Ale jak to jest w praktyce? Jak pielęgnujemy tę wiarę, którą otrzymaliśmy?

Ziarenko gorczycy jest bardzo małe, ale – jak tego sam doświadczyłem, bo zasiałem takie ziarenko – naprawdę rośnie. Oczywiście trzeba o nie dbać. Podlewać, trzymać na słońcu, wyrywać chwasty, ale ono naprawdę rośnie.

Tak samo jest z wiarą. Wiara rośnie, ale trzeba o nią dbać. Trzeba się o nią troszczyć. I podobnie jest z naszymi relacjami z innymi. Trzeba o nie dbać. Ile razy jest tak, że mamy tysiące znajomych na Facebooku, a przychodzi wieczór i nie mamy do kogo się odezwać? 

Z dbanie o relacje z innymi jest jak z wiarą, trzeba je kultywować. I nie potrzeba tutaj żadnych studiów, wystarczy być, wystarczy otworzyć usta, a przede wszystkim – serce. Ziarenko gorczycy naprawdę rośnie, gdy się o nie dba. Z maleńkiego zasiewu wyrasta potężna roślina. Tak samo jest z relacjami. Tak samo jest z wiarą.


Ks. Kamil Cieliński

Ks. Kamil Cieliński

Ksiądz katolicki archidiecezji wrocławskiej, obecnie student teologii moralnej w Lugano w Szwajcarii. Kocham się śmiać i przebywać z ludźmi, którym nie brakuje uśmiechu na twarzy i oczywiście mają dystans do siebie. Jako moje hobby uważam wszelki rodzaj sportu, a w ostatnim czasie squash. Najlepiej odpoczywa mi się w górach.