fbpx

Wiara

Najlepsze wyjście

9 miesięcy temu

W prawo? W lewo? A może prosto? Byłeś kiedyś w sytuacji bez wyjścia? A może w sytuacji, w której było ich kilka, a żaden wybór nie wydawał się dobry?

Każdego dnia podejmujemy mnóstwo decyzji, począwszy od tego, czy wstaniemy z łóżka, czy nie. Większość decyzji podejmujemy bez większego zastanowienia, automatycznie, nie przykładając do tego większej wagi. Ten mechanizm jest prawidłowy, ponieważ automatyzacja zadań jest zgodna z naturą człowieka, z działaniem ludzkiego mózgu. Niestety niektóre z naszych wyborów bywają błędne. Aby lepiej podejmować decyzje, trzeba zwiększyć swoją świadomość dotyczącą własnych zachowań, motywacji. Pomaga w tym uważność, skupianie się na tym, co tu i teraz. Kiedy jesz posiłek – delektuj się nim, nie myśl o tym, co będziesz za chwilę robił, odejdź od komputera. I tak z każdą czynnością, zacznij od najprostszych.

Czasami dobrze jest się kogoś poradzić, ale nie zawsze jest to możliwe i korzystne. Oczywiste jest, że nikt nie lubi ponosić konsekwencji swoich złych decyzji, bo nie są one miłe i przyjemne. Z drugiej strony, potrzebujemy czasami trochę niepewności, aby się zatrzymać, zastanowić co dalej, zmusić do refleksji. Uświadomić sobie swoją słabość i powierzyć ją Komuś, kto jest ponad to wszystko. Wtedy możemy lepiej dostrzec to, co piękne i dobre.

Może jesteś teraz w jakiejś trudnej dla Ciebie sytuacji, nie wiesz, co masz robić. Co więcej, może myślisz,: ,,Pan mnie opuścił, Pan o mnie zapomniał.” Nie, On o Tobie nie zapomniał. Wycisz swoje serce, poszukaj ciszy i usłysz Jego głos.

Zapewniam Cię, że nie jesteś sam! Bóg jest mimo Twoich lęków, wątpliwości, niepewności. On doskonale zna Twoją sytuacje i wie, co czujesz. Jezus kiedyś też podjął decyzję, która nie była dla niego najkorzystniejsza, ale ocaliła Twoje życie od zguby. ,,Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swojego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie. Oto wyryłem Cię na obu dłoniach”.


Mateusz Luptowski

Mateusz Luptowski

Jestem założycielem i liderem Pustyni Serc, obecnie także studentem, pracownikiem, społecznikiem. Interesuję się wielowymiarowym rozwojem człowieka i projektowaniem. Uwielbiam relacje z ludźmi, a zwłaszcza wspólne działanie. Zajmuję się koordynowaniem ludzi, projektów i podejmowaniem współpracy. Mam głowę pełną szalonych pomysłów i niesamowitych marzeń.