motywacja i inspiracja

A może Judasz nie był taki zły?

9 miesięcy temu

W Nowym Testamencie spotykamy się z postacią Judasza. Ten, który zdradził Jezusa; ten, który Go sprzedał, ten niechciany… I to wszystko prawda. Tak właśnie Judasza przedstawia Ewangelia. I nie chcę temu zaprzeczać ani z tym walczyć. Ale może warto popatrzeć na tę postawę Judasza i na tę sytuację z innej strony.

Judasz zdradził, został wyśmiany i znienawidzony przez innych Apostołów. Później ci, którzy mu zapłacili, też nie chcieli z nim rozmawiać. I co? Judasz z tym wszystkim został sam.

Został sam z problemem, został sam z pieniędzmi, których nie chciał. Nie miał innych przyjaciół niż Apostołowie. Został po prostu sam.

Niestety taka jest prawda… W najtrudniejszym momencie swojego życia Judasz został sam. Nie miał do kogo się odezwać. Nie miał z kim pogadać. Nie miał komu się wypłakać. Został tylko on i jego problem.

Niestety, ale takie sytuacje zdarzają się też w naszym życiu. Dlatego zachęcam każdego z nas do dbania o nasze przyjaźnie. Bo przyjaźń to przede wszystkim osoba. A osoba potrzebuje kontaktu, wsparcia i relacji.

Ale przyjaźń to też spotkanie z najważniejszą Osobą – z naszym Zbawicielem. I tutaj też warto o nią dbać.

 


Ks. Kamil Cieliński

Ks. Kamil Cieliński

Ksiądz katolicki archidiecezji wrocławskiej, obecnie student teologii moralnej w Lugano w Szwajcarii. Kocham się śmiać i przebywać z ludźmi, którym nie brakuje uśmiechu na twarzy i oczywiście mają dystans do siebie. Jako moje hobby uważam wszelki rodzaj sportu, a w ostatnim czasie squash. Najlepiej odpoczywa mi się w górach.