fbpx

Recenzje

Od nowa – 365 duchowych inspiracji na każdy dzień

6 miesięcy temu

Zbliża się Nowy Rok i większość z nas zapewne podejmie jakieś wyzwania noworoczne. To czas, kiedy lubimy robić coś od nowa. Choć przybywa głosów, że każdy dzień jest dobry, aby coś w sobie lub w swoim życiu zmienić, nowy początek jakim jest Nowy Rok, wciąż traktujemy jako etap przełomowy. Jeśli też tak masz i zamierzasz podjąć jakieś noworoczne postanowienie, zachęcam Cię do postanowienia, które przybliży Cię do Boga – a przestrzenią, w której każdego dnia, bez żadnych ograniczeń, możesz się do Niego przybliżać, jest modlitwa Słowem Bożym. 

Pierwszy stycznia. Zupełnie nowy rok. To czas kiedy zaczynamy zastanawiać się nad wprowadzeniem zmian do swojego życia. Może w tym roku zamiast spisywać na szybko listę postanowień, o których do lutego pewnie i tak zapomnimy, powinniśmy spróbować czegoś innego. To dobry moment, żeby zadać sobie pytanie: Co chcę w tym roku zmienić?
John Eldredge, Od nowa

Od nowa, książka wydana przez Wydawnictwo eSPe, nad którą Pustynia Serc objęła patronat medialny, to pozycja, która może towarzyszyć Ci każdego dnia, lecz bez konieczności kontynuacji czytania dzień po dniu. Fragmenty biblijne przypisane są do poszczególnych dni, nie są dopasowane do kalendarza liturgicznego, ponieważ autor książki nie jest wyznania katolickiego, mimo wszystko znajdziesz na kartach tej książki wiele inspirujących przemyśleń na temat budowania relacji z Jezusem w swojej codzienności. A jeśli chcesz się wziąć za swoją relację z Jezusem, to być może pomogą Ci w tym krótkie, codzienne rozważania Johna Eldredge’a, dobrze znanego autora Dzikiego Serca. Od nowa to 365 duchowych inspiracji na każdy dzień. Jeśli nie masz za dużo czasu na czytanie lub nie lubisz czytać opasłych tomów, to taka forma na pewno przypadnie Ci do gustu. Rozważania zakończone są krótką modlitwą lub pytaniem skłaniającym do refleksji, możesz więc potraktować je jako ćwiczenia duchowe lub wprowadzenie do głębszej medytacji nad Słowem Bożym. Słowem Żywej Obecności.

Umiejętność kontaktowania się z Bogiem wynika z naszej relacji z Nim, a tę relację zbudował Jezus Chrystus. “Dostąpiwszy więc usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, dzięki któremu uzyskaliśmy przez wiarę dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej” (Rz 5, 1-2). Nieważne, co czujesz, pozostajesz w relacji z Bogiem, ponieważ do niego należysz. I wasza relacja jest niczym niezagrożona. Należę do Boga. Bóg należy do mnie. Ponieważ dzięki Jezusowi Chrystusowi i wszystkiemu, co zrobił twoja relacja z Bogiem jest bezpieczna, teraz możesz ją rozwijać. Możesz w oparciu o to, co obiektywnie jest prawdą, doświadczać Boga w swoim życiu…
John Eldredge, Od nowa


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Pełnię funkcję koordynatora blogerów. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska, jestem związana z Katolicką Odnową w Duchu Świętym. Lata temu oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo że mam swój bagaż słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu!