fbpx

Recenzje

Biblijny Motywator

7 miesięcy temu

Bóg dał nam świat i wszystko, co potrzebne, by cieszyć się egzystencją. (…) Właśnie o tym jest ta książka: o tym, że można zmienić absolutną lipę w dobrą przygodę. 
Marcin Kaczmarczyk

Powyższe zapewnienie zaczerpnęłam ze wstępu książki “Biblijny Motywator”, w której Autor opisuje, jak sam przeszedł z pesymizmu do optymizmu wiary. Ale właściwie siedząc w samym środku swoich własnych problemów, dlaczego mielibyśmy wierzyć w nawet najbardziej inspirujące świadectwo jednej osoby? Czy fakt, że komuś udało się przepracować pewne życiowe sytuacje w taki a nie inny sposób oznacza, że to od razu recepta dla każdego?

Jeśli już na wstępie tak właśnie sobie pomyśleliście, to bardzo dobrze, bo właśnie tu chciałam zaznaczyć, że nie jest to książka o tym, czego udało się dokonać jednej osobie. Na biblijnych przykładach Autor udowadnia, że to, co wydaje się niemożliwe, naprawdę jest do zrobienia.

Tobiasz, Gedeon, Rut, Mojżesz, Eliasz, Abraham i Sara, Józef z Egiptu. Kilka “beznadziejnych przypadków”, w życie których wkroczył Bóg. Może jednak podczas lektury Biblii masz czasami wrażenie, że opisane w niej historie ludzi nijak mają zastosowanie w naszej współczesności, którą odzwierciedla inna mentalność i która obraca się wokół innego systemu wartości, ustroju społecznego, innych warunków bytowych? Tak naprawdę jednak niezależnie od czasów i obyczajów w relacji człowieka z Bogiem wciąż aktualne są te same lęki, wątpliwości i ograniczenia, które jednak nie są nie do pokonania, i tym właśnie doświadczeniem dzieli się Marcin Kaczmarczyk.

Jeśli nie wiesz, jak dojść do pełni zaufania Bogu, owocem której jest całkowita przemian a życia, to warto zapoznać się ze świadectwem tych, którzy spróbowali i którym się to udało. Książka oprócz materiału teoretycznego proponuje zestaw kroków do wykonania, które naprowadzą Cię na właściwy kierunek.


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Pełnię funkcję koordynatora blogerów. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska, jestem związana z Katolicką Odnową w Duchu Świętym. Lata temu oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo że mam swój bagaż słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu!