fbpx

Idea

Zmierzamy w jednym kierunku

Bo łączy nas wspólny cel – dążenie do życia w obfitości. Naszą drogą jest Jezus Chrystus, który przyszedł, by dać ludziom życie w obfitości [J 10, 10]. Tym doświadczeniem, jakie daje Jego obecność, chcemy dzielić się z innymi. Pokazywać, że bycie z Bogiem nie ogranicza człowieka, ale wyzwala i kieruje jego kroki ku spełnieniu najgłębszych pragnień serca. Pochodzimy z różnych części Polski, jednak mimo tego bardzo się rozumiemy i wspólnie działamy w internecie i poza nim. Wszyscy jesteśmy katolikami, jednakże z miłością i otwartością podchodzimy do innych wyznań chrześcijańskich. W naszym zespole są osoby w różnym wieku, od młodzieży, po osoby starsze. Każdy z nas ma inne talenty i umiejętności, z których korzystamy, by inspirować ludzi do lepszego życia, motywować do zmian i głosić Królestwo Boże.


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.
Mariusz Żmuda

Mariusz Żmuda

Jestem osobą świecką, fascynuje mnie duchowość Karmelu i osoba św. Tereski. W swojej codzienności: w małżeństwie, w pracy zawodowej i w relacjach z innymi ludźmi staram się realizować Jej “Małą Drogę”. Pociąga mnie styl życia wyrażający się w duchowej postawie Marty i Marii z Betanii. Interesuję się także misjami, zwłaszcza tymi prowadzonymi przez moich przyjaciół oo. Werbistów.
Marcin Połacik

Marcin Połacik

W codzienności jestem na przemian grafikiem, informatykiem, teologiem i filologiem. W Pustyni Serc pełnię funkcje grafika i programisty. Zawodowo tworzę i zarządzam Pracownią Grafiki leoart, prywatnie podróżuję i rozmawiam z ludźmi. No i gotuję, często nie przerywając rozmowy.

Wiele osób, jedna idea, różne metody

Nasza misja opiera się na działaniu w internecie poprzez media. Stworzyliśmy stronę, na której publikujemy treści związane z duchowością, formacją, modlitwą, inspirowaniem i relacjami. Poprzez słowo pisane docieramy do ludzkich serc. Jesteśmy aktywni w mediach społecznościowych, gdzie udostępniamy grafiki, które inspirują ludzi, prowadzimy kanał na YouTube, na którym udostępniamy wartościowe filmy zmieniające spojrzenie na świat. Jednym z projektów są Skarby Pustyni – sklep, w którym znajdują się zrobione przez nas produkty z przesłaniem, takie jak plakaty, listy, gry, a przede wszystkim materiały dydaktyczne, poprzez które chcemy edukować w duchu wartości chrześcijańskich: dzieci, młodzież i dorosłych. Współpracujemy z wieloma podmiotami chrześcijańskimi, wydawnictwami, telewizją, fundacjami, tworząc razem dobre rzeczy, a także patronując pięknym dziełom i publikacjom, np. książkom, filmom, wydarzeniom.

W poszukiwaniu obfitości

Naszym celem jest wyprowadzenie ludzi na „pustynię”, która jest miejscem przemiany serc i Bożego posłania. Pragniemy, by każdy człowiek odkrył, kim naprawdę jest, by stał się osobą na podobieństwo i obraz Boga. Chcemy nieść ludziom niezłomną nadzieję, budzić niesamowitą wiarę i dzielić się wspaniałą miłością poprzez wspieranie w całościowym rozwoju – duchowym, psychicznym, fizycznym. Naszym marzeniem jest stworzenie formacji, która to umożliwi, a także wybudowanie kampusu w Polsce, gdzie organizowalibyśmy warsztaty, rekolekcje i inne wydarzenia prowadzące, ducha, duszę i ciało ku Bogu w świetle i wartościach katolickich. W Pustyni Serc skupiamy się na kilku wartościach: słowie – poprzez które chcemy otwierać serca na Boży głos, naturze, która sprzyja relacji z Bogiem i odpocznieniu, medytacji – modlitwie podczas której Bóg mówi do człowieka i nowoczesnej komunikacji medialnej, by łatwiej docierać do ludzi.

Wspólna praca

W ciągu kilku lat naszej działalności mieliśmy okazję współpracować z niezapomnianymi partnerami, którzy tak jak my, pragną zmieniać świat na lepsze, służąc Bogu i ludziom. Z wieloma z nich nadal współpracujemy na kilku płaszczyznach. Mieliśmy okazję nawiązać współpracę medialną – tworząc społeczne kampanie, filmy, promując wartościowe filmy, książki, płyty. Z wielkim zapałem przygotowujemy się do następnych wspólnych realizacji projektów. W tym czasie udało nam się współpracować z wydawnictwami: eSPe, ZNAK, Esprit, Święty Wojciech, ze stowarzyszeniem Rafael, Dayenu, Kazania inne niż wszystkie.

Jesteśmy na