Idea

Kim jesteśmy?

Łączy nas wspólny cel – dążenie do życia bardziej. Naszą inspiracją jest Jezus Chrystus, który przyszedł, by dać ludziom życie w obfitości [J 10, 10]. Tym doświadczeniem, jakie daje Jego obecność, chcemy dzielić się z innymi. Pokazywać, że bycie z Bogiem nie ogranicza człowieka, ale wyzwala i kieruje jego kroki ku spełnieniu najgłębszych pragnień serca. Pochodzimy z różnych części Polski, jednak mimo tego bardzo się rozumiemy i wspólnie działamy w internecie i poza nim. Wszyscy jesteśmy katolikami, jednakże z miłością i otwartością podchodzimy do innych wyznań chrześcijańskich. W naszym zespole są osoby w różnym wieku, od młodzieży, po osoby starsze. Każdy z nas ma inne talenty i umiejętności, z których korzystamy, by inspirować ludzi do lepszego życia, motywować do zmian i głosić Królestwo Boże.


Mateusz Luptowski

Mateusz Luptowski

Jestem założycielem i liderem Pustyni Serc, obecnie także studentem, pracownikiem, społecznikiem. Interesuję się wielowymiarowym rozwojem człowieka i projektowaniem. Uwielbiam relacje z ludźmi, a zwłaszcza wspólne działanie. Zajmuję się koordynowaniem ludzi, projektów i podejmowaniem współpracy. Mam głowę pełną szalonych pomysłów i niesamowitych marzeń.
Ks. Mariusz Jawny

Ks. Mariusz Jawny

Salezjanin, pasjonat pracy z młodzieżą. Duszpasterz Pustyni Serc, który odnajduje szczególną radość w dzieleniu się Ewangelią. Obejmuje duchową opieką i modlitwą Pustynię Serc oraz koordynuje inicjatywy, które rodzi Duch Święty. Prowadzę kanał na YouTube przy współpracy innych życzliwych osób. Prywatnie lubię dobrą literaturę duchową, interesuje się technologią i sportem.
Aleksandra Rauk

Aleksandra Rauk

Współtworzę strategię działania Pustyni Serc. Duchowo rozwija mnie praktyka medytacji ignacjańskiej i Lectio Divina, a ponieważ Biblia jest dla mnie najcenniejszą lekturą, to już drugi rok jestem odpowiedzialna za grupę biblijną w Dominikańskim Duszpasterstwie Absolwentów. Lubię wycieczki z plecakiem i zwracam uwagę na potrzebę ochrony przyrody.
Marcin Połacik

Marcin Połacik

W codzienności jestem na przemian grafikiem, informatykiem, teologiem i filologiem. W Pustyni Serc pełnię funkcje grafika i programisty. Zawodowo tworzę i zarządzam Pracownią Grafiki leoart, prywatnie podróżuję i rozmawiam z ludźmi. No i gotuję, często nie przerywając rozmowy.
Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Pełnię funkcję koordynatora blogerów. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska, jestem związana z Katolicką Odnową w Duchu Świętym. Lata temu oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo że mam swój bagaż słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu!
Mariusz Żmuda

Mariusz Żmuda

Jestem osobą świecką, fascynuje mnie duchowość Karmelu i osoba św. Tereski. W swojej codzienności: w małżeństwie, w pracy zawodowej i w relacjach z innymi ludźmi staram się realizować Jej “Małą Drogę”. Pociąga mnie styl życia wyrażający się w duchowej postawie Marty i Marii z Betanii. Interesuję się także misjami, zwłaszcza tymi prowadzonymi przez moich przyjaciół oo. Werbistów.

Jak działamy?

Nasza misja opiera się na działaniu w internecie poprzez media. Stworzyliśmy stronę, na której publikujemy treści związane z duchowością, rozwojem, motywacją, inspiracją oraz tym, co aktualnie dzieje się u nas. Poprzez słowo pisane docieramy do ludzkich serc. Publikujemy na Facebooku, Instagramie i Twitterze obrazy z cytatami, które inspirują ludzi, prowadzimy kanał na YouTube, gdzie udostępniamy wartościowe filmy zmieniające spojrzenie na świat. Naszym największym projektem są Skarby Pustyni – sklep, w którym są zrobione przez nas produkty z przesłaniem, takie jak obrazy, kubki, listy, gry, a przede wszystkim materiały dydaktyczne, poprzez które chcemy edukować w duchu wartości chrześcijańskich dzieci, młodzież i dorosłych. Współpracujemy z wieloma podmiotami chrześcijańskimi, wydawnictwami, telewizją, fundacjami, tworząc razem dobre rzeczy, a także patronując pięknym dziełom i publikacjom, np. książkom, filmom, wydarzeniom.

Jaki jest nasz cel?

Naszym celem jest wyprowadzenie ludzi na „pustynię”, która jest miejscem przemiany serc i Bożego posłania. Pragniemy, by każdy człowiek odkrył, kim naprawdę jest, by stał się osobą na podobieństwo i obraz Boga. Chcemy nieść ludziom niezłomną nadzieję, budzić niesamowitą wiarę i dzielić się wspaniałą miłością poprzez wspieranie w całościowym rozwoju – duchowym, psychicznym, fizycznym. Naszym marzeniem jest stworzenie formacji, która to umożliwi, a także wybudowanie kampusu w Polsce, gdzie organizowalibyśmy warsztaty, rekolekcje i inne wydarzenia prowadzące, ducha, duszę i ciało ku Bogu w świetle i wartościach katolickich.

Współpracujemy i współpracowaliśmy

W ciągu kilku lat naszej działalności mieliśmy okazję współpracować z niezapomnianymi partnerami, którzy tak jak my pragną zmieniać świat na lepsze, służąc Bogu i ludziom. Z wieloma z nich nadal współpracujemy na kilku płaszczyznach. Mieliśmy okazję nawiązać współpracę medialną – tworząc społeczne kampanie, filmy, promując wartościowe filmy, książki, płyty. Z wielkim zapałem przygotowujemy się do następnych wspólnych realizacji projektów. W tym czasie udało nam się współpracować z wydawnictwami: eSPe, ZNAK, Esprit, Święty Wojciech, ze stowarzyszeniem Rafael, z telewizją internetową Salve TV, wytwórniami filmowymi: Moving Works, Bulls & Arrows, Life Teen, Blackstone Films, fundacją Jérôme Lejeune, ks. Robem Galea, Dayenu, Kazania inne niż wszystkie.

Media o nas

Mogliście nas usłyszeć, obejrzeć, przeczytać o nas w wielu mediach. Znane katolickie portale regularnie udostępniają nasze materiały na swoich stronach. Dziękujemy wszystkim mediom za to, że chcą wraz z nami działać ku chwale Boga. Wsród znajdują się – telewizja: Dom Świętego Józefa, Trwam, Radio Maryja, Radio Plus, Stacja7, Deon, Fronda, Opoka, Katolik.pl, Droga, Duszpasterstwo.pl, BeneDeo.pl, Aletheia.pl, Gość Niedzielny.

Jesteśmy na