Formacja

Prowadzić i być prowadzonym

6 miesięcy temu

Początek sierpnia tego roku był dla mnie bardzo szczególny. Otóż wraz z moim kolegą księdzem prowadziliśmy 15-dniowe rekolekcje oazowe dla młodzieży.

Dwa tygodnie minęły w różnej atmosferze, ale zakończenie rekolekcji bardzo mnie zaskoczyło. Chyba nikt się nie spodziewał takiego końca. Młodzież, choć naprawdę wspaniała, chętna do pracy i współpracy, wydaje się, że wcale się nie zmieniła, albo przynajmniej nic mi o tym jeszcze nie wiadomo, ale rekolekcje zmieniły mnie.

Jechałem na rekolekcje jako ten, który miał je poprowadzić, ale wróciłem z nich jako ten, którego Pan Bóg na tych rekolekcjach prowadził. Bez Niego bym nie dał rady. Te dwa tygodnie może nie zmieniły młodzieży, ale zmieniły mnie. Pod jakim względem? Nauczyłem się bardziej współpracować z Łaską. Pan Bóg jest obecny w każdej osobie i tylko my sami możemy Go odkryć w drugim człowieku. Ja potrzebowałem 15 dni rekolekcji, aby otworzyć się na Jego działanie przez otaczających mnie ludzi. Chwała Panu!


Ks. Kamil Cieliński

Ks. Kamil Cieliński

Ksiądz katolicki archidiecezji wrocławskiej, obecnie student teologii moralnej w Lugano w Szwajcarii. Kocham się śmiać i przebywać z ludźmi, którym nie brakuje uśmiechu na twarzy i oczywiście mają dystans do siebie. Jako moje hobby uważam wszelki rodzaj sportu, a w ostatnim czasie squash. Najlepiej odpoczywa mi się w górach.