fbpx

Wielki Post

Słowo na Pustyni – Wtorek I Tygodnia Wielkiego Postu

2 miesiące temu

Ewangelia: Mt 6, 7-15
Słowo na pustyni: modlitwa

Modlitwa Ojcze nasz to prosty i krótki akt oddania się w opiekę Ojca. “Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie”. Jezus pragnie, aby ludzie bardziej ufali Ojcu, który troszczy się o każdego i zna intencje serca, zanim je wypowiemy.

Modlitwa to spotkanie dwóch serc – serca Boga Ojca i serca Bożego dziecka. Nie musisz mówić wiele, Bóg wszystko wie. Od słów ważniejsza jest postawa Twojego serca, pragnienie wypełniania Bożej woli, naśladowania Jezusa w Jego posłuszeństwie, zaufaniu i miłosierdziu.

Odmów dziś Ojcze nasz i porozmyślaj nad każdym wersetem – które prośby do Boga Ojca poruszają Twoje serce najbardziej? Czy pomiędzy słowami tej modlitwy a swoimi intencjami, czujesz harmonię? Jaki obraz Ojca przedstawia Ci modlitwa, której nauczył Cię Jezus?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.