fbpx

Wielki Post

Słowo na Pustyni – Wielki Wtorek

3 miesiące temu

Ewangelia: J 13, 21-33. 36-38
Słowo na pustyni: zdrada

Podczas ostatniej wieczerzy wokół Jezusa było więcej zdrajców, niż Judasz i Piotr, który miał się Go wyprzeć. Właściwie wszyscy Apostołowie, oprócz Jana, w jakiś sposób zdradzili Jezusa, opuszczając Go z lęku o samych siebie. Ale to Judasz poszedł o krok dalej. Jezus Go jednak nie powstrzymuje. Nie stara się nim potrząsnąć, nie zatrzymuje na siłę. Nawet w obliczu własnej Męki i Śmierci Bóg nie odbiera człowiekowi wolnej woli.

Stań dziś twarzą w twarz ze swoim sumieniem. Odsłoń te wszystkie momenty, gdy zostawiłeś Światło i wszedłeś w Mrok. Nie usprawiedliwiaj tych wszystkich wyborów, przez które zdradziłeś Jezusa. Nie zaprzeczaj tym wszystkim razom, gdy się od Niego odwróciłeś. Gdy Go sprzedałeś. Nie ważne, ile razy się to zdarzyło – możesz do Niego wrócić, a On nawet z największego Twojego błędu wyciągnie jakieś dobro.

Czy zdarzyło Ci się zdradzić Jezusa? Może pomyślisz, że to dziwne pytanie, przecież każdy czasami grzeszy, tak czy inaczej – ale czy rozumiesz swój grzech, jako zdradę i zaparcie się Boga? Czy masz świadomość, że szatan to zło osobowe, które nieustannie próbuje nakłonić Cię do zła, do odejścia od Boga? Jak często zdarza Ci się odwracać od Światła i wchodzić w Mrok? 


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.