fbpx

Wielki Post

Słowo na Pustyni – Wielki Poniedziałek

2 tygodnie temu

Ewangelia: J 12, 1-11
Słowo na pustyni: hojność

U kresu swojej ziemskiej drogi, na kilka dni przed swoją śmiercią, Jezus odwiedza swoich przyjaciół z Betanii. Kiedy Maria namaszcza Jezusa olejkiem nardowym, oburzony tym “marnotrawstwem” Judasz krytykuje jej gest miłości, ale Jezus bierze Marię w obronę, bo on “przechowała” dla Niego coś bardzo cennego na czas Jego Męki i Śmierci.

Zobacz, jak w najtrudniejszym momencie swojego życia Jezus szuka bliskości przyjaznych Mu ludzi. On szuka pocieszenia także w Twoim sercu i Twojej bliskości. On czeka na gest miłości z Twojej strony, jakiś znak, który Mu powie o tym, że bardzo Go kochasz i przyjmujesz Jego wolę. Jego Miłość jest hojna i tak samo pragnie być kochany przez Ciebie.

Co przechowałeś przez czas Wielkiego Postu dla Jezusa na czas przeżywania Jego Męki, Śmierci i pogrzebu? Które Twoje drogocenne postanowienia wielkopostne, czyli to, co miało Cię przybliżyć do Boga, przetrwało Wielki Post? A może, jak Judasz, okradłeś swoją relację z Jezusem z tego, co tak naprawdę należało do Niego? Czy stać Cię na “marnotrawstwo”, jak Marię? Czy potrafisz “tracić” dla Boga (czas, siły, umiejętności), czy raczej swoje potrzeby stawiasz na pierwszym miejscu?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.