fbpx

Wielki Post

Słowo na Pustyni – Wielki Czwartek (Msza Poświęcenia Krzyżma)

3 miesiące temu

Ewangelia: Łk 4, 16-21
Słowo na pustyni: posłany

Jezus, przeczytawszy proroctwo Izajasza, odnosi je do siebie. Oczy wszystkich zebranych w synagodze utkwione są w Nim, gdy powtarza słowa obietnicy Ojca. Oto przed ówczesnym pokoleniem narodu wybranego, który tak długo oczekiwał na przyjście Mesjasza, stoi Ten, który został namaszczony i posłany, aby zanieść ludziom dobrą nowinę.

Pierwszy dzień Paschalnego Triduum w mistyczny sposób przenosi Cię do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Także dla Ciebie dziś spełniły się słowa proroka Izajasza. Jezus przyszedł na świat, abyś Ty usłyszał dobrą nowinę. Aby wyzwolić Cię z więzienia grzechu. Aby dać Ci nowe spojrzenie na życie. Aby przynieść Ci wolność i dar największej Łaski.

Skoncentruj się dziś tylko na Jezusie, wsłuchaj się dobrze w każde Jego słowo – co słyszysz? Jak rozumiesz obietnice, których wypełnienie Bóg obiecał przed wieloma wiekami? Czy wierzysz, że te obietnice dotyczą także Ciebie? Czy wierzysz, że Jezus przychodzi do Twojego dzisiaj, aby przynieść Ci wolność? Czy Dobra Nowina jest dla Ciebie naprawdę dobrą nowiną?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.