fbpx

Wielki Post

Słowo na Pustyni – Środa II Tygodnia Wielkiego Postu

1 miesiąc temu

Ewangelia: Mt 20, 17-28
Słowo na pustyni: wielkość

Matka Jakuba i Jana prosi Jezusa o zaszczytne miejsce w Królestwie Bożym dla swoich synów. Oni sami są przekonani, że udźwigną ciężar Bożych planów, nie rozumiejąc jeszcze, że w Bożym zamyśle droga do wielkości prowadzi przez uniżenie.

Bóg zaprasza Cię i powołuje do chwały swojego Królestwa. Prowadzi do niej go jednak droga pokornej i ofiarnej służby, która wymaga uporządkowania pragnień zaszczytów i wielkości. Tak, jak Jezus przyszedł, by służyć, możesz każdego dnia wzrastać w postawie miłości i miłosierdzia, aby osiągnąć wielkość dziedzica Królestwa Bożego.

Jakiej wielkości pragniesz? Czy są w Tobie nieuporządkowane i nie do końca przemyślane pragnienia? Czy masz pełną świadomość, o co prosisz Boga? Jak rozumiesz wielkość, do której zaprasza Cię Bóg? Czy dostrzegasz Boże paradoksy – wielkość do której prowadzi uniżenie; zaszczyty, które zdobywa się poprzez ofiarną służbę; zwycięstwo, które wydaje się być klęską i życie, które jest owocem śmierci?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.