fbpx

Wielki Post

Słowo na Pustyni – Sobota po Popielcu

2 miesiące temu

Ewangelia: Łk 5, 27-32
Słowo na pustyni: choroba

Jezus przypomina, jak ciężką chorobą duszy jest grzech i co jest jedynym skutecznym lekarstwem na tę chorobę. Uzdrowiony człowiek dostaje nowe życie i sam staje się nowym człowiekiem. Tak działa Łaska. Faryzeusze i uczeni w Piśmie nie rozpoznają w Jezusie lekarza ludzkich dusz, pycha zaślepia ich oczy. Znajomość świętych Pism nie pomaga im w zrozumieniu, że Miłosierdzie jest dla grzeszników. Człowiek bezgrzeszny nie potrzebowałby Boga.

Grzech jest jak choroba – każdego dnia konsekwentnie odbiera Ci życie. Ale śmierć zadana przez grzech ma dużo poważniejsze konsekwencje, niż jakakolwiek choroba ciała. Grzech odbiera życie wieczne. I dziś Jezus daje Ci szansę na uzdrowienie, przychodzi do Ciebie z Lekarstwem. Nie ważne, jak ciężka jest Twoja choroba, On ma moc Cię uzdrowić.

Czy rozpocząłeś Wielki Post od konsultacji w konfesjonale z Jezusem, najlepszym Lekarzem? Jaką diagnozę usłyszałeś? Jaka choroba toczy Twoją duszę? Bóg ma na nią lekarstwo – czy już je przyjąłeś? Czy czujesz się powołany do nowego życia? Czy jesteś gotowy iść za Jezusem i żyć od nowa, tym razem życiem, do którego zaprasza Cię Bóg? Czy masz odwagę zostawić swoje stare życie i stanąć przed światem przyobleczony w nowego człowieka, który jest owocem Łaski?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.