fbpx

Wielki Post

Słowo na Pustyni – Czwartek I Tygodnia Wielkiego Postu

2 miesiące temu

Ewangelia: Mt 7, 7-12
Słowo na pustyni: dobroć

Jezus przypomina swoim uczniom o dobroci Ojca. Wszelkie dobro jest darem Boga, jeśli doświadczamy go dzięki innym ludziom, o ileż bardziej ze strony Ojca. Nie znaczy to jednak, że mamy traktować Boga jak automat do spełniania życzeń, ale że On zna nasze pragnienia i potrzeby i w swej dobroci pragnie je zaspokoić.

Słowo Boże zachęca Cię do wiary i wytrwałości na modlitwie, które wyrażają Twoją ufność w to, że Bóg pragnie Twojego dobra. Twoje prośby nie zostaną zignorowane, Twoje poszukiwania nie pozostaną bezowocne, Bóg nie zatrzaśnie Ci drzwi przed nosem.

Czy Twoja modlitwa charakteryzuje się wytrwałością i ufnością? A może szybko się zniechęcasz, gdy Bóg nie odpowiada natychmiast Łaską na Twoje prośby? Czy naprawdę wierzysz w to, że Bóg pragnie Twojego dobra; że Twoje pragnienia i prośby są dla Niego ważne? A kiedy Bóg mówi “nie” – czy nadal wierzysz w Jego dobroć?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.