fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Łk 11, 5-13

3 miesiące temu

Czwartek XXVII Tygodnia Zwykłego
Ewangelia: Łk 11, 5-13
Słowo na pustyni: wytrwałość

Jak dobrze Bóg zna ludzką naturę, że zostawił nam to przypomnienie: modlitwa musi iść w parze z wytrwałością. Czasami Bóg ma powód, żeby Jego odpowiedzią na modlitwę było “jeszcze nie teraz”. Czasami Bóg poddaje naszą modlitwę próbie czasu, ale nie przestaje się troszczyć, nie przestaje Mu zależeć. Bóg nigdy nie pozostaje obojętny.

Jeśli prosisz Boga o coś naprawdę dla Ciebie ważnego, nigdy tak naprawdę nie poddasz się zniechęceniu. Mało tego, Bóg nie ma nic przeciwko temu, żebyś Mu się “naprzykrzał” swoją modlitwą, wręcz Cię do tego namawia. Wytrwałość świadczy o zaufaniu.

Czy w modlitwie towarzyszy Ci ufna wytrwałość? Czy Bóg jest dla Ciebie kochającym, pragnącym Twego dobra Ojcem? A może brak natychmiastowej reakcji z Jego strony sprawia, że zaczynasz wątpić w Jego dobroć? Czy na swoją relację z Bogiem nie nakłada się filtr jakiejś ziemskiej relacji, w której doznałeś zawodu? Jak radzisz sobie ze zniechęceniem? Czy w swoich obecnych intencjach kołaczesz wytrwale do drzwi Serca Boga?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.