fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Łk 9, 57-62

3 tygodnie temu

Środa XXVI Tygodnia Zwykłego
Ewangelia: Łk 9, 57-62
Słowo na pustyni: droga

Do Jezusa przychodzą ludzie, których coś do Niego przyciągnęło. Chcą iść za Nim, lecz są jeszcze przywiązani do spraw, które stają się przeszkodą. Mają dużo “ale”, a droga wiary jest drogą wyrzeczeń. Żeby pójść za Jezusem, trzeba umieć zostawić niektóre sprawy, niektóre rzeczy i niektórych ludzi.

Wiara to kwestia wyboru i to przed nim, każdego dnia, stawia Cię Ewangelia. Możesz pozostawać w zaciszu swoich wygodnych “nor” i bezpiecznych “gniazd” lub zostawić za sobą świat i poszukiwać dróg do wypełniania woli Bożej. Te drogi, na których Jezus zostawił dla Ciebie ślady, będą wymagały od Ciebie dwóch postaw: gotowości do wyrzeczeń i niezłomnej gorliwości.

Czy nosisz w sobie pragnienie pójścia za Jezusem? Co Cię powstrzymuje przed wkroczeniem na drogę wiary, której szlak wyznaczają ślady Mistrza? Czy w odpowiedzi na wołanie Jezusa odpowiadasz wymówkami, które zatrzymują Cię w miejscu? Od jakich przywiązań czy przyzwyczajeń nie jesteś jeszcze całkowicie wolny? Czy coś sprawia, że oglądasz się wstecz i wciąż tylko połowicznie podążasz za Jezusem? Czy jesteś gotowy do wyrzeczeń w swojej codzienności? Jakim płomieniem płonie w Twoim sercu gorliwość Twojego powołania?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.