fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Łk 4, 38-44

2 miesiące temu

Środa XXII Tygodnia Zwykłego
Ewangelia: Łk 4, 38-44
Słowo na pustyni: uzdrowienie

Jezus odwiedza dom Piotra, uzdrawia jego teściową. Do Jezusa zaczynają schodzić się tłumy ludzi, prosząc o uzdrowienie z różnych chorób. Gdy w końcu odszedł stamtąd, wielu ludzi poszło za Nim, chcąc Go zatrzymać. Doświadczywszy uzdrawiającej i uwalniającej dobroci Boga, człowiek nie chce Go stracić.

Jezus przejmuje się Twoim bólem. Chce Cię uwolnić od tego, co Cię krępuje, co Cię dręczy; pragnie dać Ci nowe życie. Miłosierna Miłość nie jest obojętna wobec Twojego cierpienia. Bóg pragnie, abyś odsłonił przed Nim swoją słabość, kruchość, wszystko to, co w Tobie niedomaga.

Jaki ból możesz dziś przynieść Jezusowi? Jaka część Ciebie potrzebuje uzdrowienia? Czy szukasz pomocy u Boga? Jakie choroby,jakie  doświadczenia duchowe ponad Twoje siły, jakie relacja, potrzebują dziś Jego uzdrawiającego dotyku? Czy idziesz do Jezusa ze swoją raną, wierząc, że On może Cię uzdrowić?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.