fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: J 1, 45-51

2 miesiące temu

Poniedziałek XXI Tygodnia Zwykłego
Ewangelia: J 1, 45-51
Słowo na pustyni: spotkanie

Filip opowiada Natanaelowi o swoim spotkaniu z Jezusem. Natanael jest sceptycznie nastawiony, ale zgadza się pójść z Filipem, aby przekonać się samemu, kim naprawdę jest Jezus. Jedno krótkie zdanie, wypowiedziane przez Jezusa, całkowicie zmienia jego optykę, To, co wydarzyło się pod drzewem figowym, wie tylko on i Bóg. Spotkanie z Jezusem zaskakuje Natanaela. Choć przyszedł do Niego nie spodziewając się niczego szczególnego po tym spotkaniu, jego serce, na przekór rozumowi, rozpoznaje Boga.

Bóg Cię widzi – Twój czas spędzony na modlitwie, w pozornej samotności, i każdy krok, który stawiasz na drodze ku Niemu. Czasami Bóg działa inaczej, niż się tego spodziewasz. Może też masz w sobie trochę sceptycyzmu. Boga poznaje się poprzez osobiste spotkanie.

Czy świadectwo innych osób nie jest wystarczające, abyś uwierzył, że Jezus jest Bogiem? A może nie spodziewasz się niczego dobrego po Bogu, który “pochodzi” z Kościoła, o którym ludzie mówią tyle złych rzeczy? Czy dałeś już Jezusowi szansę, aby sam Cię przekonał o tym, Kim jest i jak dobrze Cię zna? Jak możesz się dziś spotkać z Jezusem?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.