fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 15, 21–28

2 miesiące temu

Niedziela XX Tygodnia Zwykłego
Ewangelia: Mt 15, 21–28
Słowo na pustyni: modlitwa

Najpierw głośno krzyczała, a potem padła Jezusowi do nóg. Modlitwa Kobiety kananejskiej była przepełniona bólem, ale i żarem determinacji. Przełknęła każde gorzkie słowo prawdy, które usłyszała, trzymając się mocno nadziei, jaką był Jezus. Nie zrezygnowała, nie odeszła ze spuszczoną głową, zawierzyła całkowicie.

Jak wygląda Twoja modlitwa? Czy ufasz, na przekór okolicznościom, że Bóg słyszy i przejmuje się bólem, o którym chcesz Mu powiedzieć? Czy zniechęcasz się łatwo, gdy On nie odpowiada natychmiastowym “tak” na Twoje wołanie?

W odpowiedzi na Twoją modlitwę Bóg czasami reaguje inaczej, niż tego oczekujesz. Być może chce Cię nauczyć, że fundamentem Twojej modlitwy powinna być pokora i determinacja. Może zbyt łatwo się zniechęcasz? Może zbyt szybko rezygnujesz? A przecież Twoje modlitwy nie trafiają w próżnię. Czy naprawdę w to wierzysz?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.