fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 16, 24-28

9 miesięcy temu

Piątek VIII Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 16, 24-28
Słowo na pustyni: naśladować

Jezus tłumaczy, na czym polega prawdziwe, głębokie nawrócenie. Nie można pójść za nim tylko połowicznie. Uczeń Jezusa musi postawić każdy swój krok w każdym ze śladów, które zostawił Mistrz z Nazaretu, także w tych, które prowadzą na Kalwarię.

Jak wygląda Twoja codzienna wędrówka po śladach Jezusa? Czy przyjmujesz łaskę wiary z całym bagażem doświadczeń pięknych i trudnych? Jaki jest Twój stosunek do Krzyża – starasz się dźwigać go z wytrwałością, czy może raczej próbujesz od niego uciec? Bardziej zależy Ci, aby nie sprzedać swojej duszy za cenę wieczności z Bogiem, czy na dobrze ułożonym życiu doczesnym?

Ewangelia pozbawiona Krzyża przestaje być Ewangelią Jezusa, a staje się ewangelią sukcesu, za który jednak kiedyś przyjdzie drogo zapłacić. Dokonując wyboru, odkładasz kapitał na życie wieczne – w blasku chwały Boga, lub w mękach wiecznego potępienia. Bóg chce, abyś miał świadomość, jakie konsekwencje pociągają za sobą Twoje wybory. Czy nie dokonujesz ich kosztem swojej duszy? Na ile naprawdę idziesz po Jezusowych śladach i na ile autentycznie starasz się żyć Jego nauką?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.