fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 13, 54-58

4 miesiące temu

Piątek XVII Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 13, 54-58
Słowo na pustyni: Niewiara

Po dłuższej nieobecności Jezus przybywa do swojego rodzinnego miasta. Wraca tam, gdzie Go wszyscy dobrze znają, wśród których dorastał i dojrzewał. Przychodzi tam, gdzie toczy się zwyczajna codzienność, tak dobrze Mu znana. I nie może uczynić żadnego cudu, ponieważ ludzie traktują Go ze sceptycyzmem. Ich niewiara krępuje Bogu ręce.

Czy naprawdę znasz Boga, czy tylko swoje wyobrażenia o Nim? Czy Jezus jest mile widziany w Twoim życiu? Jak przyjmujesz Jego Słowo? Jakie są reakcje Twoich bliskich na prawdy wiary objawione w Ewangelii?

Jezus przychodzi dziś także do Twojego “Nazaretu”. Być może wychowałeś się w rodzinie katolickiej, razem ze swoją rodziną wierzysz w Boga, chodzisz do kościoła, jesteś z Jego ludu. Czy Jego obecność i działanie jest dla Ciebie czymś naturalnym? Z jakim przywitaniem spotyka się w Twoim domu Jezus – entuzjastycznym czy lekceważącym? Boga smuci brak wiary, rutyna i oziębłość. Choć bardzo pragnie, nie może nic uczynić, jeśli swoją niewiarą skrępujesz Mu Serce.


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.