fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 13, 36-43

4 miesiące temu

Wtorek XVII Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 13, 36-43
Słowo na pustyni: Dobro

Jezus tłumaczy uczniom, że nieustannie zasiewa w świecie dobro. Tam, gdzie kiełkuje dobro, pojawia się jednak Zły i jego niszczycielskie zapędy. Nie mając jednak mocy, aby unicestwić dobro, stara się je zagłuszyć. Wysiewa ziarno zła, pośród którego wzrasta dobro. Taka jest rzeczywistość świata po grzechu pierworodnym i tak będzie do końca czasów, gdy Jezus ostatecznie oddzieli dobro od zła.

Chwastem w Twoim życiu są wszelkie pokusy i przeszkody na drodze duchowej. Jak sobie z nimi radzisz? Czy nie popadasz w rezygnację z powodu bezsilności w walce ze złem? Czy wystarczająco pielęgnujesz dobro, jakie Bóg zasiał w Twoim życiu? Czy wierzysz w to, że to Dobro ma ostatnie słowo?

Chwasty zła będą wyrastać. Nieprzyjaciel nie będzie patrzeć bezczynnie na dobro, które rośnie w Twoim życiu. Nie zniechęcaj się tym, Bóg nad wszystkim panuje. Te chwasty możesz wykorzystać jako dodatkową motywację, by wzrastać, by piąć się ku Niebu. Bóg obiecuje, że jeśli tylko skupisz się na dobru i będziesz pracować nad tym, aby je pielęgnować, zło odniesie porażkę. Szatan może atakować Cię pokusami, może podsuwać Ci rzeczywistość grzechu ubraną w pozory dobra, ale nie może wykorzenić z Ciebie ziaren dobra. Poszukaj ich dziś w swoim życiu – w swoich bliskich i w sobie samym. Zapisz na kartce, lub w duchowym dzienniku, jeśli taki prowadzisz, co jest tym dobrem. W trudnych chwilach walki z pokusami wracaj do tego, co napisałeś i koncentruj się na dobru, aby nie dać złu dojść do głosu.


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.