fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 13, 44-46

9 miesięcy temu

Niedziela XVII Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 13, 44-46
Słowo na pustyni: Skarb

Jezus przyrównuje Królestw Boże do skarbu, którego posiadaczem można stać się na dwa sposoby – można nieoczekiwanie go odnaleźć albo wytrwale poszukiwać. Jednak w obu przypadkach człowiek staje przed decyzją. Albo skarb, albo wszystko inne. I człowiek, który odnalazł skarb ukryty w roli, i kupiec poszukujący drogocennej perły, muszą wybrać. I są gotowi oddać wszystko za to najcenniejsze szczęście.

Czym jest dla Ciebie świadomość, że dzięki Jezusowi stałeś się dziedzicem Królestwa Bożego? Ten skarb jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Co jesteś gotowy oddać, aby go posiąść? Czy szukasz Go każdego dnia z głębokim pragnieniem odnalezienia w swojej codzienności?

Bóg był gotowy oddać za Ciebie wszystko. Zrobił to na Krzyżu. Jesteś Jego skarbem, Jego drogocenną perłą, za którą warto oddać wszystko. Nawet życie. Czy tak samo Ty myślisz o Bogu? Co jesteś gotowy “sprzedać”, aby zyskać największego dobro? Podejmując dziś różne wybory pytaj siebie: “czy moje wybory rzeczywiście odzwierciedlają pragnienie Boga?”.


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Konsultacja teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.