fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: J 20, 1. 11-18

3 miesiące temu

Środa XVI Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: J 20, 1. 11-18
Słowo na pustyni: Tęsknota

Maria Magdalena płacze. Rozłąka z Jezusem, Którego odebrano jej tak brutalnie, to dla niej największe cierpienie. Przyszła, aby zrobić dla swojego Mistrza ostatnią rzecz i znajduje pusty grób. Podwójna tęsknota. Ona nie wyobrażała sobie dalszego życia bez Niego, a On przychodzi i pyta ją: “kogo szukasz?”. Magdalena szukała Jezusa pogrzebanego, a znalazła Jezusa Zmartwychwstałego. Odnalazła Go, gdy dźwięk Jego głosu, wypowiadającego jej imię, połączył przed nią te dwie rzeczywistości.

W tym pytaniu, które dziś Jezus zadaje także Tobie, jest ukryta Boża ciekawość. Jakiego Boga szukasz? Czy nie zatrzymujesz się tylko na swoich wyobrażeniach tego, co powinno się wydarzyć? Czy szukasz Go wytrwale i gorliwie? Czy rozłąka z Nim Cię boli?

Obecność Jezusa odmienia Magdalenę. Jej ciemność zostaje rozświetlona, tęsknota zaspokojona. Próba wiary przybliżyła ją jeszcze bardziej do Boga. Miłość okazuje się silniejsza niż śmierć. Jezus pragnie rozświetlić także i Twoje ciemności, lecz kiedyś je dopuszcza, to po to, żeby rozpalić Twoją tęsknotę za Sobą. Jeśli tęsknisz, to znaczy że kochasz, a Miłość nie pozwala na zamknięcie się w swoim bólu. Miłość odważnie wyrusza na poszukiwanie. W jakich przestrzeniach Twojego życia możesz dziś jeszcze mocniej poszukiwać Boga?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Konsultacja teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.