fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 12, 38-42

3 miesiące temu

Poniedziałek XVI Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 12, 38-42
Słowo na pustyni: Znak

Faryzeusze i uczeni w Piśmie żądają znaku. Cuda, które Jezus czynił nie były wystarczające, aby uwierzyli. Wystawiają Jezusa na próbę. On wie, że cokolwiek nie uczyniłby na ich oczach, i tak by ich to nie przekonało. 

A Ciebie? Czy nie pielęgnujesz w sobie sceptycyzmu, który osłabia Twoją wiarę? Jakich znaków potrzebujesz, aby uwierzyć, że Jezus jest Panem? Co wzbudza Twoje wątpliwości? Czy znaki Łaski – świadectwa innych osób czy cuda eucharystyczne – nie są dla Ciebie wystarczającymi znakami? 

Każdy dzień jest wypełniony znakami Bożej Obecności. Potrzebujesz nie tylko otwartych oczu i uszu, ale przede wszystkim otwartego serca, aby je dostrzec. Jeśli Twoja komunia z Bogiem kuleje, możesz się z Nim minąć, nie zauważyć Go tam, gdzie zostawił dla Ciebie coś więcej niż znak – Żywą Obecność. Jezus jest największym Znakiem, jaki został dany. Czy naprawdę w to wierzysz? 


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Konsultacja teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.