fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 13, 18-23

4 miesiące temu

Piątek XVI Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 13, 18-23
Słowo na pustyni: Potencjał

Jezus wyjaśnia swoim uczniom, co kryje w sobie ziarno. Jest małe i niepozorne, ale kryje w sobie potężny potencjał. Ziarno łączy w sobie kruchość i moc. Jest jednocześnie zależne od otaczających je warunków i niezależne w swoim wzroście. Jak Słowo Boże, które jest nośnikiem życia, lecz potrzebuje odpowiedniej gleby, aby móc wydać owoc.

Bóg sieje hojnie, pragnie dotrzeć do każdego. W sercach zaniedbanych Jego Słowo nie może zapuścić korzeni, usycha lub jest zagłuszane. Jakie jest Twoje serce? Co robisz, aby pozbyć się chwastów i cierni ze swojego serca? Co możesz zrobić dziś, aby Twoje serce nie stwardniało jak skała? Kto porusza się po drogach Twojego serca, kradnąc Ci Słowo Boże?

Czasami wystarczy odrobina dobrej gleby, a ziarnko wykiełkowało, ale Słowo Boże nie użyźni ziemi Twego serca. Na gruncie skalistym nie będzie mogło zapuścić korzeni, a jeśli nie zadbasz o usunięcie chwastów, który wysysają z ziemi wszystkie soki, nie wzrośnie. Bóg potrzebuje Twojego zaangażowania, aby Jego Słowo mogło w Tobie wykiełkować i wydać owoc. Każde Ziarno, które w Tobie zasiewa, ma potencjał nowego życia. Od Ciebie zależy, jak potraktujesz ten dar. Zrób dziś to, co konieczne, aby, oczyścić i użyźnić glebę w Twojej duszy na przyjęcia Ziarna Słowa, aby móc czerpać z całego jego potencjału.


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Konsultacja teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.