fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: J 15, 1-8

3 miesiące temu

Czwartek XVI Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: J 15, 1-8
Słowo na pustyni: Owoc

Jezusa nie interesują półprawdy, pozory ani niezbędne minimum. Tylko przynosząc dobry owoc żyjemy na Bożą Chwałę, jednocześnie żyjąc w pełni darów i Łask, którymi Jezus chce nas obdarować. Takie życie jest możliwe tylko w uporządkowanej, głębokiej relacji z Jezusem. Ta relacja ma swój początek w Chrzcie Świętym, gdy, niczym młode roślinki, zostajemy wszczepieni w Krzew Winny. Soki tego Krzewu to życiodajna Krew.

Jak wygląda Twoje codzienne trwanie w Jezusie? Czy świadomie czerpiesz od Niego siły i Pokarm potrzebne, by wzrastać? A może czujesz, że usychasz? Czy jesteś prawdziwym uczniem Jezusa – uczniem, który idzie po śladach swego Mistrza i wiernie wypełnia Jego nauki?

Przez chrzest zostałeś wszczepiony w Jezusa. Nic z tego, kim jesteś, co masz i co możesz, nie pochodzi od Ciebie. Bez winnego krzewu, którego soki, krążąc w Tobie niczym ożywcza limfa, zapewniają Ci wzrost, uschniesz. Potrzebujesz Dawcy Życia, Miłości i wszelkiego Dobra, aby nie tylko przetrwać, ale aby żyć i przynosić dobry owoc. Jak możesz odpowiedzieć dziś na pragnienie Boga, który pragnie dać Ci najlepszą jakość życia?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Konsultacja teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.