fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 18, 1-5. 10. 12-14

7 miesięcy temu

Wtorek XIX Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 18, 1-5.10.12-14
Słowo na pustyni: dziecięctwo

Kolejny raz Jezus udowadnia swoim uczniom, że widzą świat inaczej, niż widzi Bóg. Wielkość, o która pytają uczniowie, nie ma nic wspólnego z godnością dziecka Bożego, jaką nakłada na człowieka Miłość Boga. Potrzebna jest prostota serca, aby zrozumieć wolę Boga, który troszczy się o każde ze Swoich dzieci nie chce żadnego stracić.

Czy zachowujesz prostotę serca w swoim życiu? Czy umiesz patrzeć na świat oczami dziecka? A może komplikujesz sobie życie pragnieniem wielkości? Jakie pragnienia krępują Twoje duchowe dziecięctwo?

Bóg jest gotowy, zostawić wszystko i ruszyć Ci na ratunek, kiedy zabłądzisz. Twoja małość i słabość nie jest przeszkodą dla Jego Miłości. Jedyną przeszkodą jest pycha, która jest źródłem wszelkiego innego grzechu. Staniesz się wielki przy Bogu, jeśli będziesz potrafił być małym przed Bogiem. Jeśli nie staniesz się jak dziecko, Twoja pycha wzniesie mur pomiędzy Tobą a Bogiem, i jeśli nie z prostotą dziecięcego serca nie zburzysz tego muru, odgrodzi Cię On od Boga na wieczność. Stań dziś przed Bogiem w prawdzie, być może jak dziecko przyłapane na gorącym uczynku, i bez żadnych kalkulacji pozwól, aby On uratował Cię z Twojego zagubienia.


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.