fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 19, 3-12

7 miesięcy temu

Piątek XIX Tygodnia Zwykłego
Ewangelia: Mt 19, 3-12
Słowo na pustyni: wierność

Jezus broni nierozerwalności małżeństwa. Faryzeusze nie rozumieją zakorzenionej w Miłości Boga prawdy o życiu w małżeństwie i celibacie. Wejście na drogę powołania nigdy nie odbywa się na zasadzie wyboru tego, co jest lepsze czy łatwiejsze. Powołanie nie może być wyborem “od”, musi być wyborem “dla”. Tylko wtedy człowiek będzie w stanie wytrwać w swoim powołaniu i je wypełnić. Powołanie nie może być ucieczką od Bożych praw, lecz życiem w wierności tym prawom, które często jest trudne i pełne wyzwań.

Czy odkryłeś już swoje życiowe powołanie? Jak rozumiesz powołanie, swoje lub innych? Czy uważasz, że wezwanie do życia w czystości i wierności jest nakładaniem na człowieka niepotrzebnego ciężaru?

Bez względu na to, czy Bóg powoła Cię do życia świeckiego w małżeństwie, czy do stanu konsekrowanego, bez względu na to, czy już znasz swoje powołanie czy jeszcze go szukasz, jako chrześcijanin jesteś wezwany do życia w wierności. Wierność buduje jedność, odejście od Prawdy wprowadza rozłam. Bóg przygotował dla Ciebie wyjątkową drogę, Jego zaproszenie do podążania tą drogą nie eliminuje trudnych sytuacji i bolesnych doświadczeń. Życie we wspólnocie – rodzinnej lub zakonnej, i życie w pojedynkę nie przestaje być życiem dla Boga. Czy w swoim powołaniu, lub na drodze rozeznawania powołania, akceptujesz w pełni naukę Jezusa, czy uważasz, że wierność, której wymaga Bóg, to zbyt wielki obowiązek?

 


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.