fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: Mt 10, 16-23

6 miesięcy temu

Piątek XIV Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: Mt 10, 16-23
Słowo na pustyni: Wytrwałość

Jezus uprzedza Apostołów: świat nie będzie się bezczynnie przyglądać działaniu Bożej Łaski. Będzie niechęć, nienawiść, oskarżenia, oczernianie, a niektórych nie ominą nawet tortury. Kto wytrwa będzie zbawiony, słyszą Apostołowie, z których prawie wszyscy zginą śmiercią męczeńską. Jezus apeluje o nieskazitelność i roztropność, tzn. czystość intencji i mądrość w relacjach z tymi, do których zostali posłani.

Czy jesteś gotowy podjąć trud ewangelizacji z całym bagażem nie tylko cudownych zdarzeń, ale także niebezpieczeństw i zagrożeń ze strony tych, których spotkasz po drodze lub… do których idziesz? Czy pielęgnujesz swoją duchową czystość i pogłębiasz swoją roztropność poprzez żywą relację z Duchem Świętym? Ile jesteś w stanie znieść dla dzieła głoszenia Ewangelii? Czy pamiętasz, że Bóg chce, abyś działał z rozwagą i kierowany właściwymi intencjami?

Misja głoszenia Dobrej Nowiny to poważne wyzwanie. Idąc w Imię Tego, który jest znakiem sprzeciwu dla świata, wystawiamy się na ataki tych, którzy sprzeciwiają się Bożej Prawdzie. Świat nie będzie chciał łatwo oddać tych, których uważa za swoją własność, głosząc więc świadectwem swojego życia Ewangelię musisz mieć świadomość, że spotkasz na swojej drodze wilki. Jeśli Twoja wiara spotyka się z niezrozumieniem czy niezadowoleniem innych, poproś dziś Ducha Świętego, aby napełnił Twoje serce Łaską Pokoju i Mądrości, abyś kierował się nie tylko swoim rozeznaniem, ale przede wszystkim Bożym.


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Konsultacja teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.