fbpx

Okres Zwykły

Słowo na pustyni: J 20, 24-29

7 miesięcy temu

Piątek XIII Tygodnia Zwykłego, Rok A
Ewangelia: J 20, 24-29
Słowo na pustyni: Autentyczność

Na kartach historii Kościoła Tomasz zapisał się z przydomkiem “niewierny”. Pan Jezus poucza nas w tym fragmencie Ewangelii, że wiara nie opiera się na samym osobistym doświadczeniu – “błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Lecz jednocześnie Jezus nie odrzuca potrzeby Tomasza, by zobaczyć dowód. Z cierpliwą wyrozumiałością odpowiada na jego autentyczną postawę, bo Tomasz, choć może mniej doskonale niż ci, którym wystarczyło świadectwo słowne, szuka Jezusa.

Jak wyglądają Twoje poszukiwania Boga? Czego potrzebujesz, aby uwierzyć? Powiedz Mu o tym. On pragnie Twojego zaufania, czasami Twojej wiary w ciemno, ale chce także, abyś był z Nim szczery. Zapewne pozostali Apostołowie nie spodziewali się takiego obrotu sprawy, ale Bóg lubi zaskakiwać – przyjdzie mimo drzwi zamkniętych, odsłoni przed Tobą swoje rany.

Na pewno masz w sobie takie czy inne ograniczenia, które sprawiają, że trudno Ci przyjąć jakąś prawdę o Bogu. Czym one są? Spróbuj je nazwać. Co sprawia, że nie potrafisz zaufać Bogu na Słowo? Jeśli tego potrzebujesz, poproś Boga o jakiś znak i zachowaj w swojej codzienności czujność, aby go nie przegapić.


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Konsultacja teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.