fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – Wtorek – X Tydzień Zwykły

2 tygodnie temu

Ewangelia: Mt 5, 13-16
Słowo na pustyni: Światło

Iść za Jezusem każdego dnia, to emanować Jego światłem, odbijać je tak, aby inni wokół ciebie dostrzegali jego blask. To odnajdywać w relacji z Bogiem sens i nadawać smak życiu, codziennym obowiązkom, relacjom, marzeniom, pasjom. To trwać w Jego Świetle nie tylko dla siebie, ale także być pryzmatem, przez który Światło Chrystusa dotrze do innych.

Światło wiary lśni wtedy, gdy za wiarą podążają czyny. Twoje dobre uczynki to drogowskazy, które wskazują innym Boga. On chce, aby Twoja wiara była żywa, aby nadawała Twojemu życiu i życiu tych, którzy stają na Twojej drodze, smak. On pragnie rozświetlić Twoją duszę, a przez Ciebie rozświetlać także życie innych ludzi.

Czy w swojej często zabieganej codzienności pamiętasz o tych wokół siebie? Czy potrafisz dostrzec obok siebie kogoś, kto czeka na twoją pomocną dłoń? Czy potrafisz zrobić coś po ludzku “głupiego” dla drugiego człowieka – podzielić się ostatnim kawałkiem chleba, oddać ostatnią koszulę? Jakimś blaskiem opromieniasz tych, których Bóg stawia na Twojej drodze? Czy Twoja relacja z Bogiem nadaje światu wokół Ciebie smak?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.