fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – Poniedziałek VI Tygodnia Zwykłego

2 miesiące temu

Ewangelia: Mk 8, 11-13
Słowo na pustyni: próba

Faryzeusze próbują wystawić Jezusa na próbę, nie mając świadomości, że to oni sami właśnie ją przechodzą. Ich skostniałe serca domagają się znaku, nie potrafiąc dostrzec cudów, które Jezus uczynił w ostatnim czasie. Nie szukają jednak prawdy, a potwierdzenia swoich podejrzeń. Z Serca Jezusa wydobywa się głębokie westchnienie zawodu. Faryzeusze nie przeszli tej próby pomyślnie.

Jezus widzi Twoje serce, zna Twoje intencje i motywacje. Pragnie relacji budowanej na szczerości i prawdzie. Bóg kocha prostotę, która nie bawi się w żadne podchody. Będziesz potrafił dostrzec znaki Bożej Miłości, gdy Twoje serce będzie pozbawione fałszu. Jezus nie odejdzie i nie zostawi Cię z niczym, jeśli będzie w Tobie szczere pragnienie poznania Go.

Jak wyglądają Twoje spotkania z Jezusem na modlitwie? Czy pielęgnujesz w sobie dar prostoty i czystego serca? Czy starasz się ustrzec przed wystawianiem Boga na próbę? A może czujesz, że Bóg musi Ci coś udowodnić? Jaką postawę przyjmujesz, gdy stajesz serce w Serce z Bogiem? Czy myślisz, że w oczach Boga przechodzisz próbę wiary pomyślnie?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.