fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – VI Niedziela Zwykła

3 miesiące temu

Ewangelia: Mk 1, 40-45
Słowo na pustyni: modlitwa

Trędowaty, który przychodzi do Jezusa, podejmuje ryzyko, stawiając jednocześnie wszystko, na jedną kartę. A potem… nie przekonuje Jezusa, nie tłumaczy, nie żali się nawet. Wypowiada najkrótszą i najtrudniejszą modlitwę: “Jeśli chcesz, możesz…”.

Jeśli chcesz, Boże… Bądź wola Twoja… Poszukaj dziś takiego zawierzenia w swojej modlitwie. Takie autentycznego oddania Bogu kierownicy. Ufności, że On naprawdę może wszystko i zgody, że nawet jeśli odpowiedź będzie brzmieć “nie”, to On i tak kocha i chce dla Ciebie najlepiej.

Czy Twoja modlitwa pozostawia Bogu przestrzeń do działania zgodnego z Jego wolą? Czy jest w Tobie wewnętrzna wolność, pragnienie i gotowość przyjęcia Bożej woli? Czy ufasz, że Bóg podejmuje najlepsze decyzje, nawet jeśli nie są one spełnieniem Twoich pragnień? A czy jesteś gotów podjąć ryzyko i zanieść swój ból Jezusowi, nawet jeśli inni tego nie zrozumieją, i oddać się całkowicie w Jego ręce? Ile całkowitego zaufania jest w Twojej modlitwie?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.