fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – Sobota V Tygodnia Zwykłego

3 miesiące temu

Ewangelia: Mk 8, 1-10
Słowo na pustyni: niewiele

Do Jezusa przychodzą tłumy ludzi, niektórzy z bardzo daleka. Jezus widzi wysiłek, jaki podejmują. Są zmęczeni i głodni. Apostołowie wyrażają oczywiste wątpliwości – skąd wziąć na pustkowiu chleb dla tylu ludzi? Kolejny raz jednak Jezus przekracza ich wyobrażenia i udowadnia, że inaczej ocenia proporcje tego, co wystarczy lub nie wystarczy, aby uczynić cud.

Zwróć uwagę, jak wiele jest w stanie uczynić Bóg, choć tak niewiele może Mu zaoferować człowiek. Jeśli masz wrażenie, że tak niewiele możesz Bogu dać, że przerastają Cię potrzeby tych, do których posyła Cię Bóg, to jesteś w dobrym miejscu. Nie o ilość wszak chodzi, ale o jakość. To Jezus ma uczynić cud, a Ty masz tylko przynieść swoje “niewiele”, aby On mógł je pomnożyć.

Czy potrafisz nazwać swój głód? Czego Ci brakuje? Jakie braki i potrzeby dostrzegasz w ludziach w swoim otoczeniu? Czy masz wrażenie, że nie jesteś w stanie nikomu pomóc, bo masz za mało? Czy wierzysz, że dla Boga to żadna przeszkoda? I czy jesteś gotowy oddać mu tę odrobinę, którą posiadasz, z wiarą w to, że On może pomnożyć każde dobro i zaspokoić każdy głód?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.