fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – Czwartek V Tygodnia Zwykłego

3 miesiące temu

Ewangelia: Mk 7, 24-30
Słowo na pustyni: wierzyć

Szorstka odpowiedź Jezusa niejednego by zniechęciła. Ale nie ją. Ona miała naprawdę ważny powód, by zostać i wysłuchać tych gorzkich słów o sobie. I nie zaprzeczyła im, bo przecież były prawdą. Ale w głębi serca wierzyła, że dla Niego to żadna przeszkoda.

Zobacz z jaką pokorą Syrofenicjanka słucha odpowiedzi Jezusa i jak, z jeszcze większą pokorą, nie ustępuje w swojej prośbie. Czasami Bóg odpowie na Twoje prośby w niezrozumiały sposób. Być może to, co usłyszysz, zostawi w Twoim sercu cierpki smak. Być może będzie to moment próby. Możesz przyjąć słowa prawdy, nie pozwalając, aby wyniosły one pomiędzy Tobą a Bogiem mur i rzucić się z ufnością w ramiona Miłosierdzia pamiętając, że dla Jezusa nędza człowieka nigdy nie była przeszkodą w działaniu. Przeszkodą może być tylko brak wiary.

Jak reagujesz, gdy Bóg odpowiada na Twoje prośby inaczej, niż się spodziewałeś? Czy ufasz, że nawet szorstkie odpowiedzi są przepełnione Jego Miłością? Czy prawda o Tobie, którą Bóg pokazuje Ci bez żadnych filtrów, pobudza Cię do jeszcze gorętszego szukania u Niego pomocy? A może Cię zniechęca? Na ile Twoja modlitwa nasycona jest pokorą?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.