fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – Środa II Tygodnia Zwykłego

1 miesiąc temu

Ewangelia: Mk 3, 1-6
Słowo na pustyni: wrażliwość

Jezus uzdrawia człowieka, który ma niewładną rękę. Ewidentny cud tylko jeszcze bardziej rozdrażnia faryzeuszów. Nie rozpoznają w cudownym znaku Bożego działania, nie mają Jezusowej wrażliwości, która napełnia Jego serce litością i współczuciem do biednych i cierpiących. 

Czyniąc dobro nie zawsze dostaniesz za to sprawiedliwą “zapłatę”. Czasami ludzie nie rozpoznają w Twoim dobru żadnej wartości. Czasami będą się doszukiwać w Twojej postawie negatywnych intencji. Ale Bóg nie chce, abyś zatracił wrażliwość serca i przestał czynić dobro, które Jemu się podoba. Ta wrażliwość pozwala Ci przyjąć właściwe priorytety i upodabnia Cię do Jezusa. 

Jakimi priorytetami się kierujesz? Czy pielęgnujesz w sobie wrażliwą empatię? Czy masz w sobie odwagę czynienia dobra, nawet jeśli Twoje intencje są źle odbierane przez innych? Czyja opinia jest dla Ciebie ważniejsza – Boga czy ludzi?  


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.