fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – Sobota II Tygodnia Zwykłego

1 miesiąc temu

Ewangelia: Mk 3, 20-21
Słowo na pustyni: relacje

Rodzina Jezusa ma Go za szalonego. Chcą Go powstrzymać, tak bardzo nie rozumieją ani tego co Jezus robi, ani widzialnych owoców Jego misji. Czasami najtrudniej przyjąć Boga w tym, co jest najbardziej oczywiste. Czasami najtrudniej dostrzec odpowiedzi w tym, co jest najbliższe.

Zobacz, jak wiele ludzkich doświadczeń przeżył Bóg. Może właśnie po to, przyszedł na świat, żebyś nigdy nie musiał wątpić w to, czy Cię rozumie. Jeśli doświadczyłeś, lub właśnie doświadczasz, odrzucenia, niezrozumienia, wyśmiania, posądzenia o szaleństwo ze strony rodziny, ze strony swoich bliskich ze względu na swoją relację z Bogiem, to Cię to nie deprymuje w wypełnianiu Woli Bożej. On wie, co czujesz.

Czy doświadczyłeś niezrozumienia i odrzucenia ze strony tych, którzy powinni Cię wspierać w Twojej życiowej misji, powierzonej Ci przez Boga? Czy to, jak postrzegają Cię bliscy, staje się dla Ciebie przeszkodą w wypełnianiu Jego Woli? Czy masz w sobie siłę, by iść za Bogiem, nawet jeśli inni uważają, że zwariowałeś? Które relacje i czyje opinie są dla Ciebie ważniejsze?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.