fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni – Piątek II Tygodnia Zwykłego

1 miesiąc temu

Ewangelia: Mk 3, 13-19
Słowo na pustyni: chciał

Jezus przywołał do siebie i powołał tych, których sam chciał. Co musieli myśleć sobie ludzie, którzy znali Apostołów, gdy widzieli, jak prości rybacy nauczają o Bogu i wypędzają z ludzi złe duchy? Jak mogli oceniać wybór Jezusa, sąsiedzi, rodzina, współpracownicy Dwunastu?

Bóg wie kogo, kiedy i do jakiego dzieła powołać. On powołuje ludzi, których nikt inny być może by nie wybrał. Jezus nie zraża się Twoimi słabościami i niedoskonałościami. Gdy patrzy na Ciebie, widzi człowieka, jakim z pomocą Jego Łaski możesz się stać. Wybiera Cię i powołuje do dzieła, którego pragnie dokonać w świecie przy pomocy Twoich rąk i Twojego serca.

Czy dostrzegasz już dzieła i zadania, do których wybiera właśnie Ciebie? Czy pamiętasz, że Twoi bliscy to ludzie, których Jezus pragnie kochać właśnie przez Ciebie? Czy masz świadomość, że tam, gdzie inni widzą tylko Twoją słabość i różnego rodzaju braki, Bóg widzi potencjał? Czy rozumiesz, że jesteś tu, gdzie jesteś, wśród tych właśnie ludzi, wobec takich właśnie zadań i wyzwań, bo Bóg Cię tu chce i potrzebuje?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.