fbpx

Okres Zwykły

Słowo na Pustyni: Mk 1, 7-11

5 miesięcy temu

I Niedziela Zwykła
Niedziela Chrztu Pańskiego
Ewangelia: Mk 1, 7-11
Słowo na pustyni: umiłowany

Jezus rozpoczyna swoją misję. Prócz kilku osób, jeszcze mało kto wie, że oto przyszedł Ten, którego wyczekiwały pokolenia Izraelitów. Nad Jezusem zanurzonym w wodach Jordanu otwiera się Niebo a głos Ojca oznajmia, że to jest umiłowany Syn, Ten, który zbawi świat. Rozpoczęta misja zaprowadzi Jezusa na Krzyż. Wielu ludzi w Niego uwierzy, ale po drodze wielu także zwątpi. Bez względu na wszystko Jezus pozostał umiłowanym Synem Ojca.

Bóg powołał Cię do życia z Miłości, przez chrzest uczynił Cię częścią swojego Mistycznego Ciała, każdego dnia powołuje Cię do wypełniania Jego woli i nazywa swoim umiłowanym dzieckiem. Gdy pójdziesz za Jego głosem, spotkasz się czasem ze sprzeciwem ludzi. Ale to, co o Tobie pomyślą inni i jak Cię ocenią, nie zmieni tego, jak widzi Cię Bóg. Prawda o tym, kim jesteś, skąd pochodzisz i dokąd zmierzasz, będzie Twoją siłą na drogach Twojego powołania.

Czy czujesz się umiłowanym synem/umiłowaną córką Boga? Czy masz świadomość tego, jak wielką duchową godność nadał Ci Sakrament Chrztu Świętego? Czy świadomie współpracujesz z Duchem Świętym, który mieszka w Tobie, w Tobie nieustannie się modli i wspomaga Cię w wypełnieniu Twojego życiowego powołania? W jakich chwilach doświadczasz prawdy o swojej tożsamości odkrywając, że Ojciec ma w Tobie upodobanie?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.