fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Wtorek – V Tydzień Wielkanocy

2 miesiące temu

Ewangelia: J 14, 27-31a
Słowo na pustyni: Pokój

Pokój Jezusa, to owoc więzi Syna z Ojcem. Świat nie zna Ojca i Syna i nie doświadcza Pokoju płynącego z pełnej ufności odwagi wiary, która ufa Ojcu i pozwala dostrzec to, co dla oczu świata pozostaje zakryte.

Pokój Jezusa jest inny, niż pokój, jaki oferuje Ci świat. Pokój, który chce Ci dać świat, nigdy nie zaprowadzi Cię do Boga, bo świat pozostaje w nieustannym konflikcie ze swoim Stworzycielem. Ale Ty możesz doświadczyć Jezusowego Pokoju, jeśli w posłuszeństwie wiary, z odwagą i ufnością, będziesz żył wartościami, które są darem od Boga.

Czy dostrzegasz tę fizyczną i bardzo realną obecność Boga w Twoim życiu? Za kim idziesz – za Jezusem, czy za światem? Czy doświadczasz Bożego Pokoju w swojej codzienności? Czy dzięki swojej relacji z Jezusem sam stajesz się “narzędziem Pokoju” wśród ludzi, których spotykasz na swojej drodze?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.