fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Wtorek w Oktawie Wielkanocy

3 miesiące temu

Ewangelia: J 20, 11-18
Słowo na pustyni: więź

Po śmierci Jezusa Maria Magdalena jest niepocieszona. Pusty grób wstrząsa nią jeszcze bardziej. Ktoś zabrał Ciało jej Umiłowanego, któremu ona chciała oddać ostatnią posługę. Jej ból jest tak wielki, że w pierwszej chwili nie poznaje Jezusa. Dopiero, gdy On wypowiada jej imię, w jej sercu zostaje poruszona struna więzi, którą miała tylko z Nim.

Są więzi, których nie jest w stanie rozerwać nawet śmierć. Jezus o to zadbał i właśnie taką relację chce mieć z Tobą. Czasami daje Ci doświadczyć swojej pozornej nieobecności, abyś mógł na nowo za Nim zatęsknić, ale nigdy nie jest na tyle daleko, byś nie mógł usłyszeć, jak woła Cię po imieniu.

Bóg jest blisko – czy realnie tego doświadczasz w swojej relacji z Nim? Czy już odwróciłeś się od tego wszystkiego, co wprowadza w Twoje życie ciemność i zwróciłeś się ku Bogu? Jak wygląda Twoja więź z Jezusem, który Zmartwychwstał, żyje i przychodzi dziś do Ciebie, aby obetrzeć Twoje łzy i przypomnieć Ci Dobrą Nowinę?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.