fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Piątek w Oktawie Wielkanocy

4 tygodnie temu

Ewangelia: J 21, 1-14
Słowo na pustyni: Pan

Wspomnienie tego, jak zawiedli swojego Mistrza w najważniejszej godzinie, wciąż jest w Apostołach żywe. Pustka boleśnie uwiera ich dusze. Puste są sieci, pusta jest łódź i poste dni, jeszcze niedawno wypełnione obecnością Jezusa. Z Miłosierną wyrozumiałością Jezus przychodzi i daje im kolejny znak – na Jego słowo sieci napełniają się rybami. Nie mogli tego znaku nie rozpoznać.

Wróć pamięcią do swoich “ciemnych nocy”, “nie udanych połowów” i do dni, gdy targany wątpliwościami oraz wyrzutami sumienia nie wiedziałeś, co dalej. Jezus w tych momentach był blisko Ciebie. Jeśli nadal ich doświadczasz, potraktuj je jako lekcję – Bóg je dopuszcza, aby coś Ci pokazać, czegoś Cię nauczyć, coś w Tobie umocnić. Pod postacią małych i wielkich znaków Jego obecności możesz odkryć, że “to jest Pan!”.

Jak sobie radzisz w “chwilach próby”, gdy Bóg ukrywa swą obecność, gdy stawia Cię w sytuacji, która wymaga wiary w ciemno, wbrew logice, na przekór odczuciom i pod prąd zawiedzionych nadziei? Czy dostrzegasz znaki, jakie Ci daje, że jest, nie stracił kontroli nad światem ani Twoim życiem, i że nadal Cię prowadzi?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.