fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Wtorek – IV Tydzień Wielkanocy

2 miesiące temu

Ewangelia: J 10, 22-30
Słowo na pustyni: słuchać

Jezus obiecuje, że każdy, kto z ufnością odda się pod Jego opiekę, podążając za Nim jak owca za swoim pasterzem, nie zginie. Rolą pasterza jest dbać o swoją owczarnię, bronić jej przed niebezpieczeństwami, prowadzić owce na żyzne pastwiska, zaspokajać ich pragnienie. Jeśli owca słucha głosu swojego pasterza i za nim podąża, nic złego jej się nie stanie.

Dopóki sam nie odejdziesz od Boga, nikt nie jest w stanie wyrwać Cię z Jego opiekuńczych rąk. Nie pozwoli na to Ojciec, a przecież Jezus, Dobry Pasterz, i Ojciec, są jedno. Jednak trwanie przy Pasterzu musi być ugruntowane w zaufaniu. Jeśli uwierzysz, że On chce Twojego dobra i zaufasz, że zrobi wszystko, aby wskazać Ci właściwy kierunek i poprowadzić Cię, nie spotka Cię żadna krzywda.

Czyjego głosu słuchasz? Za kim podążasz? Czy jesteś owcą, która nie słucha głosu swojego Pasterza? Czy ufasz temu, co mówi Bóg? A może nie dowierzasz? Czy Twoje słuchanie przeradza się w posłuszeństwo? Czy masz w sobie przekonanie, że Boża opieka prowadzi do wolności? Czy czujesz się bezpiecznie w Jego rękach?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.