fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Środa – IV Tydzień Wielkanocy

2 miesiące temu

Ewangelia: J 12, 44-50
Słowo na pustyni: Światło

Jezus jest Światłem. Wyprowadza z ciemności, odsłania to, co ukryte. Jest Słowem, które wypowiedział Ojciec. Spełnioną Obietnicą, która przyniosła zbawienie. Bóg nie chce i nie musi nikogo potępiać. Zrobi to Słowo, które już teraz ukazuje Prawdę.

Gdy przyjdzie czas Sądu, Światło Prawdy odsłoni przed Tobą Twoje dobro i Twoje zło. Wszystkie te chwile, sytuacje i relacje, kiedy odrzuciłeś Boga, staną się Twoim oskarżycielem. Przez wiarę masz jednak już teraz możliwość życia w Świetle – po to Jezus przyszedł na świat, abyś Ty nie musiał żyć w ciemności.

Jak żyjesz? Czy Twoje decyzje i wybory świadczą o tym, że podążasz za Światłem, czy że trwasz w mroku? Czy pozwalasz Bogu, aby oświetlał Twoją ciemność, aby wydobywał na Światło to, co potrzebuje w Tobie uzdrowienia, Miłosierdzia? Jakie świadectwo da o Tobie historia Twojego życia, gdy po śmierci staniesz twarzą w twarz z Prawdą?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.