fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Poniedziałek – IV Tydzień Wielkanocy

2 miesiące temu

Ewangelia: J 10, 1-10
Słowo na pustyni: brama

Jezus uczy, że On jest bramą, przez którą wchodzi się do życia obfitującego w Bożą Łaskę i błogosławieństwa. Jako pasterz zna każdą duszę ze swojej owczarni i woła ją po imieniu. Jezus jest bramą, która wprowadza i wyprowadza do życia w obfitości. Inne głosy wołają na zatracenie.

Bóg otwiera przed Tobą na oścież bramę, która prowadzi do życia w obfitości. Tą bramą jest Serce Syna Bożego. Jezus woła Cię po imieniu – Jego głos nieustannie wybrzmiewa w Słowie Bożym i Tradycji Kościoła – abyś odnalazł bramę, która prowadzi do zbawienia. Musisz zachować czujność w decydowaniu, za kim podążać. W świecie znajdzie się wielu, którzy będą próbowali przewieźć Cię do zguby.

Jezus nieustannie woła do Twojego serca – czy słyszy Jego głos? A może coś w Tobie zagłusza Jego wołanie? Czy nie ulegasz rozproszeniu pośród spraw swojej codzienności i nie ignorujesz tego wołania? Czy pozwalasz, aby ktoś wykradał z Twojego serca obietnice złożone tam przez Boga? Za kim podążasz, czyjego głosu słuchasz?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.