fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Sobota – III Tydzień Wielkanocy

2 tygodnie temu

Ewangelia: J 6, 55. 60-69
Słowo na pustyni: Pokarm

Jezus zapowiada swoją eucharystyczną Obecność, ale Jego słowa wywołują oburzenie. Niektórzy spośród uczniów Jezusa, odchodzą, nie potrafią przyjąć tej nauki. Jak można jeść ludzkie ciało i pić krew? Co to za nauka, która promuje… kanibalizm? Czy to może pochodzić do Boga?

Zrób dziś przegląd swojego sumienia i przyjrzyj się swojemu stosunkowi do Eucharystii. W niepozornym Chlebie Jezus zostawił Pokarm dający Życie – siebie samego. Jego Ciało i Jego Krew pod postacią chleba i wina to Twoje źródło nieśmiertelności. Ta prawda jest dla niektórych tak szokująca i tak kuriozalna, że opuszczają Jezusa.

A Ty? Jakie miejsce w Twoim życiu zajmuje Eucharystia? Czy karmisz się z wiarą Ciałem i Krwią Jezusa? A może niedowierzasz, że w tym małym kawałku Hostii to naprawdę jest On?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.