fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Wtorek – II Tydzień Wielkanocy

3 tygodnie temu

Ewangelia: J 3, 7b-15
Słowo na pustyni: narodziny

Nikodem drąży temat, zadaje dociekliwe pytania, naprawdę chce zrozumieć. Narodziny z Ducha prowadzą do otrzymania daru życia wiecznego. To Łaska, która przyszła przez Krzyż, gdy Jezus został wywyższony.

Być może w Twoim sercu też kołacze się pytanie: “jakże może się to stać?”. Jeśli kierujesz je do Boga, to jesteś w dobrym miejscu, jak Nikodem, bo tylko Bóg ma odpowiedzi, których szukasz. Spójrz na swoje poszukiwania, jak na proces, którym są Twoje narodziny do nowego życia – Jezus prowadzi Cię tam poprzez Prawdę.

Czy masz w sobie pragnienie nowego życia – życia ukorzenionego w Bogu? Jak myślisz, jaka droga prowadzi do tych narodzin? Czy widzisz, że ze swojej strony Bóg dał Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć to nowe życie? A może pytania i wątpliwości sprawiają, że wciąż nie wiesz, co masz zrobić, aby narodzić się na nowo? Czy powiedziałeś o nich Jezusowi i pozwoliłeś, aby On te wątpliwości rozwiał?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.