fbpx

Wielkanoc

Słowo na Pustyni – Druga Niedziela Wielkanocna

4 tygodnie temu

Ewangelia: J 20, 19-31
Słowo na pustyni: uwierzyć

Choć Apostołowie nie uwierzyli ani świadectwu niewiast, ani świadectwu uczniów, którzy zmierzali do Emaus, to właśnie Tomasz zapisał się w historii Kościoła jako niedowiarek. I chociaż Jezus powiedział, że “błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”, to z wyrozumiała cierpliwością przychodzi, aby i Tomasz mógł się przekonać na własne oczy, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Zanieś dziś Bogu wszystkie swoje wątpliwości i swoje niedowierzanie. Niedziela Miłosierdzia Bożego to dobry czas, abyś odnowił w sobie zaufanie do Boga. Jezus bowiem nie chce, abyś tylko wierzył, że On jest, pragnie też, aby uwierzył Jemu. Wierzyć, to znaczy ufać, a w przypadku Boga – na Słowo.

Jakie wątpliwości w sobie nosisz? Czy powiedziałeś kiedyś o nich szczerze Bogu? Co znaczy dla Ciebie fakt, że wątpliwości i problem z ogarnięciem Zmartwychwstania Jezusa mieli sami Apostołowie? Czy dostrzegasz w Bogu cierpliwą wyrozumiałość, z jaką prowadzi Cię do poznania i przyjęcia Prawdy? Co Cię powstrzymuje, aby uwierzyć Mu w pełni?


Izabela Kasprowicz-Żmuda
Opinia teologiczna – o. Szczepan Szpyra SVD


Izabela Kasprowicz-Żmuda

Izabela Kasprowicz-Żmuda

Z Pustynią Serc jestem związana od 2013 roku. Interesuje mnie duchowość kobieca i małżeńska, pociąga duchowość karmelitańska. Oddałam swoje życie Bogu, i chociaż często prowadzi mnie pod górkę, nie żałuję ani jednego dnia z tej wspólnej wędrówki. Mimo bagażu słabości i wad, pragnę uwielbiać Jezusa w moim życiu, wierząc, że On jest Drogą, Prawdą i Życiem.